Vše to nejlepší a zdarma, pokud možno česky
a srozumitelně.

Rúzné druhy výběrů zde

Výběry a nahrazení barvy :

Nástroje k nahrazení barvy :     

Irfan View - navolit barvu pozadí pipetou (modrá) a nahrazující barvu popředí (fialová), dát šířku nástroje (13), klepnout na barevnou ikonu se šipkou, levou myší klepáním či tažením barvit.
Nástrojem kbelík lze vybarvovat souvislé barevné plochy (odstín nastavíme tolerancí), levou myší připravenou barvou popředí, pravou myší barvou pozadí.

 

Photo Filtre - Nástrojem kbelík vybarvovat souvislé barevné plochy (odstín nastavíme odchylkou), levou myší připravenou barvou popředí, pravou myší barvou pozadí.Hustotu pokrytí nastavíme Neprůsvitností

Paint Net - Při výběrech tvarů nejprve klik nástroj vpravo Výběr, nahoře režim Obvyklý a držet CTRL.
Při tomto nastavení přebarvíme myší :
 
Nástrojem kbelík vybarvovat souvislé barevné plochy levou myší připravenou barvou popředí, pravou myší barvou pozadí. Hustotu pokrytí nastavíme Odchylkou

Gimp - výběrem podle barvy nahradíme výběr barvou popředí (volba Upravit).

     

Impress volba Nástroje-Kapátko

 V RealWorld Paint volba nahoře Jednobarevná výplň, Kbelík vyplňovat, vpravo Pozadí>Podle bodů obrazovky a klepnout do barvy v obrázku, zvolit Barva a klepnout do obrázku na vyměňovanou barvu, mít navolenou Toleranci. Další nástroje :

Artweaver - Provést výběr barvy Magickou hůlkou s nastavenou tolerancí, navolit barvu k nahrazení na panelu nástrojů, zvolit nástroj Kbelík a nahradit barvu podle hodnot, které jsme nastavili pro Kbelík. Jiné výběry ve 2.vrstvě (zkopírované).


Obecně platí : Výběr a nahrazení oblasti stejné barvy :
Kouzelnou hůlkou klepneme do bílé v obrázku a kbelíkem s navolenou barvou přebarvíme, v našem případě do barvy stránky :